Yageo 9T04021A30R0CAHF3
9T04021A30R0CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A30R0CAHF3
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A30R0CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A30R0CAHF3
QUANTITY
9T04021A30R0CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A30R0CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A30R0CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A30R0CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A30R0CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A30R0CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A30R0CAHF3
CONN IDC SOCKET 20POS W/POL 30AU datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP UMT5 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD VOUT 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .065-.082" .094" datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC RED 10/PACK datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CABLE, 10M, MINI STYLE, 10 PIN F datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 6A datasheet.pdf