Yageo 9T04021A30R9BBHF3
9T04021A30R9BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A30R9BBHF3
Brief Description
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A30R9BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A30R9BBHF3
QUANTITY
9T04021A30R9BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A30R9BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A30R9BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A30R9BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A30R9BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A30R9BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A30R9BBHF3
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 8MSOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM25116 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CA 50 24F OFNP MPO datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 19POS datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE 17POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf