Yageo 9T04021A3162CBHF3
9T04021A3162CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3162CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3162CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3162CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A3162CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3162CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3162CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3162CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3162CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3162CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3162CBHF3
CONN RECEPT PIN .037-.043" .118" datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3K OHM 265V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
IC DIFF BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
500 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf