Yageo 9T04021A3302CAHF3
9T04021A3302CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3302CAHF3
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3302CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3302CAHF3
QUANTITY
9T04021A3302CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3302CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3302CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3302CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3302CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3302CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3302CAHF3
CONN HEADER 74POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/FILTER 2A M5 2PL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 5A TO263AB datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 33UH SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf