Yageo 9T04021A3322CAHF3
9T04021A3322CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3322CAHF3
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3322CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3322CAHF3
QUANTITY
9T04021A3322CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3322CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3322CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3322CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3322CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3322CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3322CAHF3
RES ARRAY 6 RES 4.7K OHM 12SRT datasheet.pdf
IC PROGRAM 2.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 4-8MN 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf
110FXE2-ST-40 SWITCH datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf