Yageo 9T04021A3400DAHF3
9T04021A3400DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3400DAHF3
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3400DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3400DAHF3
QUANTITY
9T04021A3400DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3400DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3400DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3400DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3400DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3400DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3400DAHF3
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC 35POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN FPC VERT 8POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 TRI datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf