Yageo 9T04021A3402BBHF3
9T04021A3402BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3402BBHF3
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3402BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3402BBHF3
QUANTITY
9T04021A3402BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3402BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3402BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3402BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3402BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3402BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3402BBHF3
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SHUT HEIGHT GAUGE BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/09/180 SN BK BX datasheet.pdf
POT 20K OHM 50W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf