Yageo 9T04021A3480DAHF3
9T04021A3480DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3480DAHF3
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3480DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3480DAHF3
QUANTITY
9T04021A3480DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3480DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3480DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3480DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3480DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3480DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3480DAHF3
IC OPAMP VFB 220MHZ 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
4CKT BATTERY CONNECTOR FOR datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SOD123 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIGHT BAR 590NM YLW 8.89X8.89MM datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V datasheet.pdf