Yageo 9T04021A3481CAHF3
9T04021A3481CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3481CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3481CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3481CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A3481CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3481CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3481CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)