Yageo 9T04021A3572CAHF3
9T04021A3572CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3572CAHF3
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3572CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3572CAHF3
QUANTITY
9T04021A3572CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3572CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3572CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3572CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3572CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3572CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3572CAHF3
CABLE 2COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
IC INVERTER HEX OPEN DRN 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 200NS 32PLCC datasheet.pdf
IC LIGHT TO VOLTAGE CONV 3SMD datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
5W5 FE PCR_75 OHMS_S4_SPACER, CL datasheet.pdf
CORDSET RT ANGLE DC 610MM datasheet.pdf