Yageo 9T04021A3650CBHF3
9T04021A3650CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3650CBHF3
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3650CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3650CBHF3
QUANTITY
9T04021A3650CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3650CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3650CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3650CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3650CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3650CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3650CBHF3
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT CHAMP 50POS RT ANG datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC QUAD PLL VCXO FOR HDTV 28QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf