Yageo 9T04021A36R0CAHF3
9T04021A36R0CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A36R0CAHF3
Brief Description
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A36R0CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A36R0CAHF3
QUANTITY
9T04021A36R0CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A36R0CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A36R0CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A36R0CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A36R0CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A36R0CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A36R0CAHF3
IC DAC 8BIT QUAD W/V-REF 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 1.5A SOT-323 datasheet.pdf
LED RED 700MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf