Yageo 9T04021A3830CAHF3
9T04021A3830CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3830CAHF3
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3830CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3830CAHF3
QUANTITY
9T04021A3830CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3830CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3830CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3830CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3830CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3830CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3830CAHF3
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
THERMOSTAT 71.1DEG C SPST-NO 3A datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 4W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO-247 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf