Yageo 9T04021A3831CBHF3
9T04021A3831CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3831CBHF3
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3831CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3831CBHF3
QUANTITY
9T04021A3831CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3831CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3831CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3831CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3831CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3831CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3831CBHF3
CONN TERM BLK PCB 5.0MM 34POS OR datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf