Yageo 9T04021A3831FBHF3
9T04021A3831FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3831FBHF3
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3831FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3831FBHF3
QUANTITY
9T04021A3831FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3831FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3831FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3831FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3831FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3831FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3831FBHF3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 9W datasheet.pdf
IC FRONT END ISM 2.4GHZ 20QFN datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
DSUB CON D*M F RG179 RS STD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 4LFCSP datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5/3,5 MC FW datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV 0.5A 16MSOP datasheet.pdf
WIRE SPLICE, SINGLE RESISTOR datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V 20% X6S 0805 datasheet.pdf