Yageo 9T04021A3901DAHF3
9T04021A3901DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3901DAHF3
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3901DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3901DAHF3
QUANTITY
9T04021A3901DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3901DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3901DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3901DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3901DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3901DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3901DAHF3
SIDAC 1CH 270V 150A 61TYP TO220 datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.6A 61 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 125K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf