Yageo 9T04021A3921FBHF3
9T04021A3921FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3921FBHF3
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3921FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3921FBHF3
QUANTITY
9T04021A3921FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3921FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3921FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3921FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3921FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3921FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3921FBHF3
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC DRVR TWISTED TRPL DIFF 20-QFN datasheet.pdf
IC COMPARATOR OD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf
BOX STAINLESS STEEL 30"L X 20"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO-214AC datasheet.pdf
25P F R/A.318 BR/INS/CLP 370PF datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
33UF 250V 12,5X20 datasheet.pdf