Yageo 9T04021A39R0CBHF3
9T04021A39R0CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A39R0CBHF3
Brief Description
RES SMD 39 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A39R0CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A39R0CBHF3
QUANTITY
9T04021A39R0CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A39R0CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A39R0CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A39R0CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A39R0CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A39R0CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A39R0CBHF3
IC OPAMP VFB 145MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.15A 200 MOHM TH datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WOODWORK WHEEL 6X1X1-1/4" 5G MED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf