Yageo 9T04021A4022CAHF3
9T04021A4022CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4022CAHF3
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4022CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4022CAHF3
QUANTITY
9T04021A4022CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4022CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4022CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4022CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4022CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4022CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4022CAHF3
IC 24-BIT BUS EXCH SW 56-TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SNSW 5A .110 RLR 70514182 datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE E 250NH N27 datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 22POS datasheet.pdf