Yageo 9T04021A4121FBHF3
9T04021A4121FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4121FBHF3
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4121FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4121FBHF3
QUANTITY
9T04021A4121FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4121FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4121FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4121FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4121FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4121FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4121FBHF3
CAP TANT 0.27UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf