Yageo 9T04021A4122CAHF3
9T04021A4122CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4122CAHF3
Brief Description
RES SMD 41.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4122CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4122CAHF3
QUANTITY
9T04021A4122CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4122CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4122CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4122CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4122CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4122CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4122CAHF3
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC BUFFER INV HEX 3ST 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IP CORE 2D EDGE DETECTOR XP2 datasheet.pdf
FLAT WASHER 1861V SERIES 7/16-28 datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 600K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf