Yageo 9T04021A41R2FBHF3
9T04021A41R2FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A41R2FBHF3
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A41R2FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A41R2FBHF3
QUANTITY
9T04021A41R2FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A41R2FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A41R2FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A41R2FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A41R2FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A41R2FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A41R2FBHF3
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKER ETO CC 15/49 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf