Yageo 9T04021A4302BBHF3
9T04021A4302BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4302BBHF3
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4302BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4302BBHF3
QUANTITY
9T04021A4302BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4302BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4302BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4302BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4302BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4302BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4302BBHF3
LED RED DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf