Yageo 9T04021A4320BBHF3
9T04021A4320BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4320BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4320BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4320BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A4320BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4320BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4320BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4320BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4320BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4320BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4320BBHF3
CONN UHF PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 114 50/CD datasheet.pdf
DIODE PIN RF SWITCH 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf