Yageo 9T04021A4422CBHF3
9T04021A4422CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4422CBHF3
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4422CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4422CBHF3
QUANTITY
9T04021A4422CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4422CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4422CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4422CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4422CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4422CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4422CBHF3
RELAY SSR 25A AC INPUT 3PH 280V datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A USP4 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A MINI2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO214AA datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 460PF 30KV Z5U DISK datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.2V 10W datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf