Yageo 9T04021A4641CAHF3
9T04021A4641CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4641CAHF3
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4641CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4641CAHF3
QUANTITY
9T04021A4641CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4641CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4641CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4641CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4641CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4641CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4641CAHF3
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
IC VOLT COMPARATOR QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 1% 16TQFN datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf