Yageo 9T04021A4642CBHF3
9T04021A4642CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4642CBHF3
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4642CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4642CBHF3
QUANTITY
9T04021A4642CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4642CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4642CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4642CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4642CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4642CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4642CBHF3
LOCK CLIP STANDOFF .66" 3/8"DIA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 115V datasheet.pdf
TERM BLOCK 90DEG 22POS TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST PROG 0.2A 16QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO216AA datasheet.pdf
DISPLAY 630NM RED 1DIG 0.5 TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf