Yageo 9T04021A47R5DAHF3
9T04021A47R5DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A47R5DAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A47R5DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A47R5DAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A47R5DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A47R5DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A47R5DAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A47R5DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A47R5DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A47R5DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A47R5DAHF3
IC D/A CONV 10BIT MICRPWR 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 21POS .100 30AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
AU WALL ADAPTER CLIP datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/SFP datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.15A 114 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf