Yageo 9T04021A4991CBHF3
9T04021A4991CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4991CBHF3
Brief Description
RES SMD 4.99K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4991CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4991CBHF3
QUANTITY
9T04021A4991CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4991CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4991CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4991CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4991CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4991CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4991CBHF3
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.5A DO214 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf