Yageo 9T04021A5101BAHF3
9T04021A5101BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5101BAHF3
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5101BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5101BAHF3
QUANTITY
9T04021A5101BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5101BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5101BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5101BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5101BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5101BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5101BAHF3
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 10.8MM ROUND datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1926BGA datasheet.pdf
REMOTE OP MOD UNDR BNCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP XM-L2 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf