Yageo 9T04021A5101DAHF3
9T04021A5101DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5101DAHF3
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5101DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5101DAHF3
QUANTITY
9T04021A5101DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5101DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5101DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5101DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5101DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5101DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5101DAHF3
FUSE GLASS 8A 125VAC 2AG datasheet.pdf
IC XMITTER/LO SOURCE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
MOD 4 REC.HSG 1X07P datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN PCB 6COND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 0.99 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf