Yageo 9T04021A5110BAHF3
9T04021A5110BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5110BAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5110BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5110BAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A5110BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5110BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5110BAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5110BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5110BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5110BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5110BAHF3
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BGA2716 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ATP 2S KIT WEDGE & CONTACTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 400MW 40V SOD123 datasheet.pdf