Yageo 9T04021A5110CAHF3
9T04021A5110CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5110CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5110CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5110CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A5110CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5110CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5110CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5110CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5110CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5110CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5110CAHF3
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 35NS 28DIP datasheet.pdf
IC TXRX 802.11 WORLD BAND 56TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI4709-B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.53A 152 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf