Yageo 9T04021A51R1CAHF3
9T04021A51R1CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A51R1CAHF3
Brief Description
RES SMD 51.1OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A51R1CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A51R1CAHF3
QUANTITY
9T04021A51R1CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A51R1CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A51R1CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A51R1CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A51R1CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A51R1CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A51R1CAHF3
REGULATOR -12V .40A 3SIP SMD datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 72V WT DOME RED datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
D4NL-4DFA-B4 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT BLACK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V datasheet.pdf