Yageo 9T04021A51R1DBHF3
9T04021A51R1DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A51R1DBHF3
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A51R1DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A51R1DBHF3
QUANTITY
9T04021A51R1DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A51R1DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A51R1DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A51R1DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A51R1DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A51R1DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A51R1DBHF3
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf