Yageo 9T04021A5230BBHF3
9T04021A5230BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5230BBHF3
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5230BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5230BBHF3
QUANTITY
9T04021A5230BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5230BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5230BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5230BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5230BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5230BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5230BBHF3
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
VCO 640-690 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf