Yageo 9T04021A5231FBHF3
9T04021A5231FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5231FBHF3
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5231FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5231FBHF3
QUANTITY
9T04021A5231FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5231FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5231FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5231FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5231FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5231FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5231FBHF3
RES 330 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC BLK 1X3"X 6' datasheet.pdf
IC AMP MMIC LNA GAAS 3V SOT343 datasheet.pdf
RES 10 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf