Yageo 9T04021A52R3FBHF3
9T04021A52R3FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A52R3FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A52R3FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A52R3FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A52R3FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A52R3FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A52R3FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A52R3FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A52R3FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A52R3FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A52R3FBHF3
CONV DC-DC 1W 12VIN 5VOUT SGL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TRANS PNP 140V 3A E-LINE datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 990MA 362 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf