Yageo 9T04021A5361FBHF3
9T04021A5361FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5361FBHF3
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5361FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5361FBHF3
QUANTITY
9T04021A5361FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5361FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5361FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5361FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5361FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5361FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5361FBHF3
JACK .032-.046".206"L SLD MNT SN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf