Yageo 9T04021A5491CAHF3
9T04021A5491CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5491CAHF3
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5491CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5491CAHF3
QUANTITY
9T04021A5491CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5491CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5491CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5491CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5491CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5491CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5491CAHF3
CONN FPC BOTTOM 90POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf