Yageo 9T04021A5621FBHF3
9T04021A5621FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5621FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5621FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5621FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A5621FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5621FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5621FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5621FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5621FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5621FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5621FBHF3
IC DAC 24BIT AUDIO STEREO 28SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 0.35W SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP-4POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1200W datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 2 W/LED WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 22V 2.72A datasheet.pdf