Yageo 9T04021A56R0CAHF3
9T04021A56R0CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A56R0CAHF3
Brief Description
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A56R0CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A56R0CAHF3
QUANTITY
9T04021A56R0CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A56R0CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A56R0CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A56R0CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A56R0CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A56R0CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A56R0CAHF3
TVS DIODE 5.8VWM 13.4VC DO15 datasheet.pdf
PHOTORELAY MOSFET OUT 3MA 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM TH datasheet.pdf