Yageo 9T04021A5902CBHF3
9T04021A5902CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5902CBHF3
Brief Description
RES SMD 59K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5902CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5902CBHF3
QUANTITY
9T04021A5902CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5902CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5902CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5902CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5902CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5902CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5902CBHF3
RES SMD 4.64M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 1.25GHZ datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf