Yageo 9T04021A6041FBHF3
9T04021A6041FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6041FBHF3
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6041FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6041FBHF3
QUANTITY
9T04021A6041FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6041FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6041FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6041FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6041FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6041FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6041FBHF3
IC SWITCH 10/100 1PORT 289PBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" BEIGE 1U datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES 444 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP POLY 2000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf