Yageo 9T04021A6200DAHF3
9T04021A6200DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6200DAHF3
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6200DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6200DAHF3
QUANTITY
9T04021A6200DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6200DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6200DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6200DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6200DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6200DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6200DAHF3
FERRITE BEAD 120OHMS RADIAL LEAD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 145MA 8.6 OHM TH datasheet.pdf
PMI BASE S-6 BAYO 1 INCAND SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf