Yageo 9T04021A6340BBHF3
9T04021A6340BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6340BBHF3
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6340BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6340BBHF3
QUANTITY
9T04021A6340BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6340BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6340BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6340BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6340BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6340BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6340BBHF3
IC MOSFET DRIVER HI SPD 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 12.8A 20.4 MOHM datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 5POS datasheet.pdf
DIE SET (4) LOW PROF.MMC DIES datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC BLADE 10PC datasheet.pdf
HDR 14POS 2MM datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf