Yageo 9T04021A64R9BAHF3
9T04021A64R9BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A64R9BAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A64R9BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A64R9BAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A64R9BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A64R9BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A64R9BAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A64R9BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A64R9BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A64R9BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A64R9BAHF3
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8MSOP datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 130MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC HEADSET DETECTOR 3.5MM TDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG29 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf