Yageo 9T04021A64R9FBHF3
9T04021A64R9FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A64R9FBHF3
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A64R9FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A64R9FBHF3
QUANTITY
9T04021A64R9FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A64R9FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A64R9FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A64R9FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A64R9FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A64R9FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A64R9FBHF3
RELAY OPTO AC/DC 200V 70MA 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 26 POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1A 230 MOHM SMD datasheet.pdf