Yageo 9T04021A6800BBHF3
9T04021A6800BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6800BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6800BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6800BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A6800BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6800BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6800BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6800BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6800BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6800BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6800BBHF3
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER 15POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
LED INDICATOR 19MM W/BEZEL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK 8A 300V 16-26AWG datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
COAX CABLE 50 OHM 3' 2C datasheet.pdf