Yageo 9T04021A6800CAHF3
9T04021A6800CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6800CAHF3
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6800CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6800CAHF3
QUANTITY
9T04021A6800CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6800CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6800CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6800CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6800CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6800CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6800CAHF3
RES KIT 11-910K 1/8W 12000PCS datasheet.pdf
TOOL PLIERS 24-IN-ONE POWERPLAY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 40W datasheet.pdf
OSC VCXO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SPDT SW LNA 2025MHZ 24MCOB datasheet.pdf
RELAY SSR 75A 660VAC RAND DC IN datasheet.pdf
RES 8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf